Alpenverein

Přihláška k členství

Formulář ZDE

Přátelé apod.

 respiration new

HELVETI

kolemsveta

AV edelweisscz 4c pos

BY_logo4C_orezLOGA

kolemsveta

kolemsveta

kolemsveta

Pomáháme

Člověk si může udělat radost různým způsobem. A asi máloco je v životě tak individuální, jako právě toto. Právo „dělat si radost“ není nikde jinde uzákoněno, ale právě v jeho naplňování spočívá to, čemu se říká šťastný život.

A je úplně skvělé, když tím, že člověk udělá radost sám sobě, pomůže někomu, kdo právě tohle má z jakéhokoliv důvodu těžší než většina z nás ostatních. Pokud o něco takového stojíte, tak Vám rádi poradíme.

Kousek za Prahou žije Helenka Hegenbartová, která neměla krátce po narození (v roce 2002) štěstí na dobré lékaře. Díky tomu vede život, který je pro nás ostatní obtížně představitelný a pro její nejbližší okolí velice náročný. Trpí autismem a kombinací několika dalších poruch, takže její duše nedrží krok s fyzickým vývojem. Má skvělé rodiče a úžasnou o sedm let mladší sestřičku, kteří se rozhodli svůj život do značné míry Helenčinu právu na radost obětovat. A protože to není vůbec snadné, vítají každou pomocnou ruku.

Starat se o Helenku, aby její život neznamenal jen klecové lůžko, je extrémně finančně náročné. Kdo z Vás máte pocit, že by Vám udělalo radost podílet se na zlepšení Helenčina života, můžete využít této nabídky.

Zřídil jsem pod svým jménem tzv. otevřený (transparentní) účet u Fio banky (při hledání jej najdete pod jménem „Tajovský, Ladislav“ a číslem 2500320384). Zde chci hromadit prostředky, které budu používat právě ve prospěch Helenky.

Otevřený účet znamená, že kdokoli z Vás může sledovat veškeré pohyby na účtu, příchozí i odchozí platby. Jeho vedení není bankou zpoplatněno a nikdo si nebude nárokovat žádné prostředky spojené s jeho fungováním – všechny prostředky půjdou Helence. Dispoziční právo mám pouze já. Jde o čistě mou soukromou iniciativu a Vám nabízím možnost se přidat. Nebudeme si nárokovat žádnou pomoc od státu ani z jiných veřejných zdrojů, Vaše dary si nebudete moci odečíst z daní. Vše spočívá v tom, že dárci důvěřují mně. A hlavně v tom, že nám všem bude dělat radost to, co udělá radost Helence.

A protože není snadné obstarat asistenty, bez jejichž občasné pomoci je Helenčin život doma v rodině téměř nemyslitelný, budu spolu s Helenčinými rodiči podstatnou část vybraných prostředků používat na to, že vážným zájemcům o hlídání Helenky budeme hradit část nákladů spojených s touhle skvělou a obohacující činností. Vítáni jsou zejména studenti, pro které to může být i zajímavý zdroj přivýdělku, ale musí to být především lidé, které těší vidět, když někdo rád vidí je – a to Helenka umí dát najevo sice zvláštním způsobem, ale možná víc než kdokoliv jiný.

Veškeré informace rád poskytnu na mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či telefonu 608083631. Kdokoliv budete chtít přispět, napište nejdřív mail na uvedenou adresu, ať máme přehled a můžeme si Vás dát do seznamu.

 

Ladislav Tajovský

účet: 2500320384/2010 - Transparentní účet Majitel účtu: Tajovský, Ladislav Název účtu: Tajovský, Ladislav Měna účtu: KČ/CZK Datum založení účtu: 22.10.2012

 

 

Alpenverein

Přihláška k členství

Formulář ZDE

Přátelé apod.

 respiration new

HELVETI

kolemsveta

AV edelweisscz 4c pos

BY_logo4C_orezLOGA

kolemsveta

kolemsveta

kolemsveta