Alpenverein

Přihláška k členství

Formulář ZDE

Přátelé apod.

 respiration new

HELVETI

kolemsveta

AV edelweisscz 4c pos

BY_logo4C_orezLOGA

kolemsveta

kolemsveta

kolemsveta

Kdo jsme

img_3395

Jsme skupina přátel (která se naštěstí stále rozrůstá), kteří se znají od několika měsíců po – už to je bohužel tak – po několik desetiletí. Léta jsme spolu cestovali, začátky nebyly vždy jednoduché, a snili o tom, že jednou budeme sami organizovat výlety a už jenom tam, kde se nám to líbí a kam nás to znovu a znovu láká. Tyto stránky tak do jisté míry představují splnění našeho snu a doufáme, že i Vy třeba budete patřit k těm, o nichž tu teď jenom čtete. Pocházíme z různých koutů republiky, ale jakési „kořeny“ máme v Havlíčkově Brodě a v Liberci, odkud pochází ti z nás, kteří se znají nejdéle a kteří s myšlenkou na společné výlety přišli. Nemalá část z nás pak studovala na VŠE v Praze, někteří v tom dokonce i v pokročilém věku pokračují či tam dokonce pracují (zde by se spíše hodilo jednotné číslo). Ale ať je to jakkoliv, na VŠEmáme jakýsi „základní tábor“, tam pořádáme cestovatelské přednášky, odtud většinou vyjíždíme na naše cesty, tam najdete i osobu, jež by se dala s trochou neskromnosti označit za „duši“ či spíš hlavního organizátora celé skupiny.

Naše zájezdy jsou určeny především těm, kteří mají rádi odlehlé kouty s nedotčenou přírodou „daleko od hlučícího davu“. Vždy se radši vydáme opačným směrem, než jedou ostatní turisté a sneseme trochu nepohodlí, abychom pak mohli vzpomínat na nezapomenutelná místa, na nichž třeba ještě nikdo od nás nebyl. Vítáme mezi sebou každého, ale otevřeně říkáme, že naše výlety nejsou tak úplně určeny těm, kteří musí mít sprchu dvakrát denně a s první kapkou deště mají náladu nevratně zkaženou na týden dopředu. Všem ostatním ale můžeme zaručit, že se s námi podívají na místa, která by jim velmi pravděpodobně zůstala utajena. Něco málo naznačí i pár fotografií z akcí, které máme za sebou a které na stránkách naleznete. Hodně času trávíme během celého roku na horách a ačkoliv naše zájezdy se jim zatím věnují spíš okrajově, výhledově bychom chtěli rozšířit náš záběr tímto směrem.

Nezajímáme se pouze o cestování a zdolávání hor nejrůznějších výšek, ale rádi a často chodíme na koncerty, do kina, divadla, takže se nenechte překvapit, když na těchto stránkách najdete i podobná doporučení či pozvánky.

Alpenverein

Přihláška k členství

Formulář ZDE

Přátelé apod.

 respiration new

HELVETI

kolemsveta

AV edelweisscz 4c pos

BY_logo4C_orezLOGA

kolemsveta

kolemsveta

kolemsveta